KAPILAR - PRODUCENT SZKŁA: neony, termometry, szkło dekoracyjne i ozdobne, szkło użytkowe, szkło laboratoryjne, rury szklane, naprawa szkła
Kanał youtube Kapilar

2011-10-31 LIGHT MOVE FESTIVAL 2011

W dniach 28-29.10.2011 po raz pierwszy w Łodzi odbył się FESTIWAL KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁALIGHT MOVE FESTIVAL. Podczas dwóch dni festiwalu, na ulicach Łodzi odbywały się iluminacje, video projekcie, instalacje, mappingi 3D. Główne pokazy odbywały w rejonie ulicy Piotrkowskiej (Pasaż Schillera, Pasaż Rubinsteina, Plac Wolności), a także wzdłuż niej samej. W firmie KAPILAR powstały trzy neonowe projekty artystyczne: TĘCZA Agnieszki CHOJNACKIEJ (instalacja na ulicy Traugutta), ZŁUDZENIE Kamila KUSKOWSKIEGO (instalacja na ulicy Sienkiewicza w podwórku STAREJ SZWLANI), RUDOWŁOSA-HOMMAGE A STRZEMIŃSKI Agnieszki Nataszy SPLEWIŃSKIEJ (instalacja na Pasażu Schillera). 
Główna ulica Łodzi - Piotrkowska, rozbłysła różnokolorowymi światłami, które wydobyły piękno starych kamienic, mijanych codziennie bez większego zachwytu. Setki łodzian, całymi rodzinami przemierzały miejsca gdzie odbywał się festiwal, a wszystkiemu towarzyszyła niesamowita, podniosła atmosfera. W nasiadowi STARA SZWALNIA, w bramie przy ulicy Sienkiewicza, miała miejsce niezwykła jak dla nas, wystawa starych neonów. Piękne, kilkudziesięcioletnie znaki, mogliśmy oglądać dzięki uprzejmości Pani Ilony Karwińskiej, założycielki POLSKIEGO MUZEUM NEONU. Stare znaki przywołały wspomnienia z lat PRL-u, gdzie ulice były rozświetlane neonowymi dziełami sztuki. Firma KAPILAR, zajęła się montażem wypożyczonych z muzeum neonów i objęła nad nimi pieczę na czas trwania imprezy.

Wystawa MUZEUM NEONÓW LIGHT MOVE FESTIVAL 2011    Wystawa MUZEUM NEONÓW LIGHT MOVE FESTIVAL 2011
Wystawa MUZEUM NEONÓW LIGHT MOVE FESTIVAL 2011    Wystawa MUZEUM NEONÓW LIGHT MOVE FESTIVAL 2011
 
LIGHT MOVE FESTIVAL niestety się już zakończył, jednakże wystawę starych neonów, można oglądać do dnia 14 listopada wi STAREJ SZWALNI. Czasu nie pozostało niestety zbyt wiele, dlatego też zapraszamy wszystkich sympatyków neonowych znaków, do odwiedzenia tego magicznego, cofającego nas w czasie miejsca. Mamy nadzieję, że moda na neonowe litery jeszcze do nas wróci i będą one królować na ulicach polskich miast, a za rok LIGHT MOVE FESTIVAL powróci w II edycji... z jeszcze większą ilością neonów oczywiście.2011-10-10 ENTER ME-SPIRITUAL DESIGN

Miło nam poinformować, iż firma KAPILAR poraz kolejny miała swój udział w realizacji projektu artystycznego. Tym razem wykonaliśmy szklany "prawie okrąg", który to stał się częścią pracy dyplomowej Pani Karoliny Hałatek. Wystawa powstała w wyniku osobistych poszukiwań uniwersalnego języka dotyczącego podstawowych i fundamentalnych kwestii właściwych każdemu człowiekowi, bez względu na uwarunkowania kulturowe.

Światło jest pierwszym warunkiem dla zaistnienia sztuki. Budowa fizyczna światła, składającego się z nieuchwytnych, pozostających w nieustannym ruchu fotonów, jest bezpośrednią inspiracją, jak i kluczem interpretacyjnym wystawy, która składa się z 3 instalacji: Blue Gate, Light Timer i Prism. Projekt został zrealizowany i pokazany w jednej z warszawskich galerii.

Praca bedzie również prezentowana na FESTIWALU DESIGN-u w Łodzi w dniach od 20-30 Października na Targowej 35, a 24 października na wystawy w centrum festiwalowym na Targowej wstęp bedzie bezpłatny.

http://www.lodzdesign.com/2011/wystawy/wystawy-towarzyszace/wystawy-towarzyszace/enter-me-spiritual-design-karolina-halatek/

https://www.facebook.com/profile.php?id=1585654929&ref=ts#!/video/video.php?v=162586463824331

ENTER ME-SPIRITUAL DESIGN by Karolina HAŁATEKТермометр КАPILAR

Благодаря термометру Вы сможете узнать в данное время температуру во всем мире!
 
Проверить прогноз погоды

Ньюслеттер:

Запишите свой адрес эл. почты для того, чтобы получать новую информацию.
Отказаться от ньюслеттера.
 Google+