KAPILAR - PRODUCENT SZKŁA: neony, termometry, szkło dekoracyjne i ozdobne, szkło użytkowe, szkło laboratoryjne, rury szklane, naprawa szkła
Kanał youtube Kapilar

2013-06-22 Warsztaty ze szkła ECO-ART

Wiosna 2013 w KAPILARZE przebiegła pod hasłem ECO-ART. Przez kilka miesięcy, w każdą sobotę mieliśmy przyjemność gościć u nas w firmie na warsztatach dzieciaki w wieku 7-12 lat z wybranych ośrodków kultury z 11 powiatów województwa łódzkiego tj.: Burzenina, Drużbic, Konstantynowa Łódzkiego, Lututowa, Pajęczna, Rzeczycy, Sławna, Sulejowa, Widawy, Wielgomłynów oraz Zduńskiej Woli.
 
Dzieciaki uczestniczyły w projekcie Łódzkiego Domu Kultury, który dzięki środkom finansowym pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zorganizował program ekologiczno – artystyczny pod nazwą „ECO-ART recykling w działaniach artystycznych. Program Edukacji ekologiczno-artystycznej skierowany do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego”.

W ramach tego projektu, dzieci miały możliwość zapoznania się z ekologicznym odzyskiwaniem surowców takich jak papier, szkło i tkaniny oraz możliwością przetworzenia ich w sztukę. Nasza firma prowadziła zajęcia w zakresie obróbki termicznej szkła oraz jego zdobienia.

Zwieńczeniem ów projektu, był konkurs, w którym brały udział wszystkie prace wykonane przez dzieci w ramach programu ekologiczno – artystycznego pod nazwą ECO-ART, m. in. te powstałe w naszej firmie. Wszystkie prace dzieciaków trafiły na wystawę powarsztatową do galerii Łódzkiego Domu Kultury, której wernisaż odbył się 22 czerwca 2013 roku.
 
Warsztaty ECO-ART w KAPILARZE   Warsztaty ECO-ART w KAPILARZE2013-05-25 Największy na świecie termometr

Stworzony by cieszyć oko i uczyć – prawdopodobnie, największy klasyczny termometr na świecie. Największy, bo mierzący aż 265 cm wskaźnik temperatury z tradycyjną szklana kapilarą, wykonaną ze szkła boro-krzemowego o średnicy 10mm, wypełnioną mieszanką cieczy, zabarwioną na granatowo. Prawdopodobnie, ponieważ został on zgłoszony przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną do Księgi rekordów Guinnessa.

Ów termometr stanął w ośrodku Maniówka, w malowniczej miejscowości Nowa Wieś, na Suwalszczyźnie, a producentem jest oczywiście firma KAPILAR. Oficjalne odsłonięcie odbyło się w sobotę 25 maja 2013 roku. Reportaż z uroczystości można zobaczyć w reportarzu TELEEKSPRESSu, RADIA5 oraz przeczytać w GAZECIE.PL oraz na portalu WP.PL.
 
Największy klasyczny termometr świata w ośrodku Maniówka          Wywiad dla TVP BIAŁYSTOK o największym termometrze świataТермометр КАPILAR

Благодаря термометру Вы сможете узнать в данное время температуру во всем мире!
 
Проверить прогноз погоды

Ньюслеттер:

Запишите свой адрес эл. почты для того, чтобы получать новую информацию.
Отказаться от ньюслеттера.
 Google+