2015-02-26 Neony w oskarowej IDZIE
Neony trafiły na plan filmowy za sprawą Agaty Trojak – asystentki scenografki w filmie Ida, która współpracowała z Tomaszem Kosmalskim – przedstawicielem fundacji Neon Side Wrocław. Fundacja ta wypożyczyła ze swoich zbiorów trzy reklamy świetlne, które idealnie odzwierciedlały klimat lat 60. XX wieku. Neony KINO oraz KWIATY użyte do filmu zostały w niezmienionej formie, natomiast ostatni z nich, który można zauważyć w scenie gdy Agata Kulesza wychodzi ze swoją ciotką z mieszkania, wiszący na bocznej ścianie kamienicy ODYS to neon , który w oryginale brzmiał MODNY STRÓJ.
Film Ida wyprodukowany został przez łódzkie studio filmowe OPUS FILM. Do współpracy przy produkcji została poproszona nasza firma KAPILAR. Wrocławskie neony zostały przetransportowane do Łodzi, gdzie z ich użyciem zostały rozegrane wszystkie sceny. Zajęliśmy się kompleksowo uruchomieniem i montażem reklam oddających niepowtarzalny charakter lat sześćdziesiątych, a także przekształciliśmy napis MODNY STRÓJ wyodrębniając poszczególne litery w filmowy napis ODYS. Wszystkie te neony zamontowaliśmy w ścisłym centrum Łodzi, przy ulicy Dowborczyków, w lokalizacji która swym klimatem wpisała się w ramy scenariusza Idy z połowy poprzedniego wieku.
Dziś możemy powiedzieć, że to była wyjątkowa współpraca i ogromny zaszczyt dla naszej firmy, móc dołożyć tą małą cegiełkę do stworzenia tak wspaniałego dzieła.
2014-10-19 Lodz Festival Design 2014
W październiku mieliśmy okazję wziąć udział w 8 edycji ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL. W tym roku, na festiwalu prezentowane były rozwiązania z różnorodnych dziedzin tworzenia. Co raz więcej jest branż, które starają się zaprojektować niepowtarzalne przedmioty, wykorzystując jednocześnie tradycyjne rzemiosło i nowoczesne technologie. Rozszerzanie sfery designu powoduje, że społeczeństwo pomija tradycyjne formy produkowane masowo i zwraca się do projektantów po wyjątkowe i oryginalne przedmioty.
W tym roku uruchomiono dwa centra festiwalowe. Główne zlokalizowane w galerii ART_INKUBATOR, przy ul. Tymienieckiego 3 i drugie w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250. W obu centrach wystawiło się 80 firm i projektantów. Festiwal odwiedziło około 45 tysięcy gości. Prasa napisała o festiwalu ponad 580 razy, natomiast Internet i Social media to liczba ponad 5000 wzmianek.
Na okoliczność tej edycji Łódź Design Festival wyprodukowaliśmy dla
organizatorów kilka neonów: INFO, LDF oraz LODZ DESIGN, które w trakcie
festiwalu wisiały we wnętrzach miejsc wystawowych.
Wystawa trwała przez 11 dni, podczas których mogliśmy zaprezentować swoje designerskie produkty. Postawiliśmy na neon – instalację oświetleniową, jako sposób ekspresji własnych pomysłów. Przedstawiliśmy możliwość wykorzystania neonu, jako aranżacji świetlnej. Na naszym stoisku m.in. zaprezentowaliśmy projekt I AM THE DESIGNER OF MY OWN CATASTROPHY, który jest indywidualną dekoracją a zarazem pełni funkcję uzupełnienia oświetlenia. Sięgnęliśmy także do historii naszego miasta, przedstawiając animowaną replikę jednego z najstarszych łódzkich neonów, znanego wszystkim mieszkańcom – „pary z Centralu”.
Termometr Kapilar
Dzięki termometrowi dowiesz się jaka jest aktualna temperatura na całym świecie!Newsletter:
Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywaćod nas najnowsze informacje.