KAPILAR - PRODUCENT SZKŁA: neony, termometry, szkło dekoracyjne i ozdobne, szkło użytkowe, szkło laboratoryjne, rury szklane, naprawa szkła
Kanał youtube Kapilar

2013-05-25 Największy na świecie termometr

Stworzony by cieszyć oko i uczyć – prawdopodobnie, największy klasyczny termometr na świecie. Największy, bo mierzący aż 265 cm wskaźnik temperatury z tradycyjną szklana kapilarą, wykonaną ze szkła boro-krzemowego o średnicy 10mm, wypełnioną mieszanką cieczy, zabarwioną na granatowo. Prawdopodobnie, ponieważ został on zgłoszony przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną do Księgi rekordów Guinnessa.

Ów termometr stanął w ośrodku Maniówka, w malowniczej miejscowości Nowa Wieś, na Suwalszczyźnie, a producentem jest oczywiście firma KAPILAR. Oficjalne odsłonięcie odbyło się w sobotę 25 maja 2013 roku. Reportaż z uroczystości można zobaczyć w reportarzu TELEEKSPRESSu, RADIA5 oraz przeczytać w GAZECIE.PL oraz na portalu WP.PL.
 
Największy klasyczny termometr świata w ośrodku Maniówka          Wywiad dla TVP BIAŁYSTOK o największym termometrze świata2013-04-10 W neonowym RHYTHMIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, do obejrzenia najnowszej wystawy THEMERSONOWIE I AWANGARDA w MUZEUM SZTUKI MS2 przy ulicy Ogrodowej 19 w Łodzi.

Wystawa prezentowana jest w dniach od 22.02.2013 do 05.05.2013 i zobaczyć na niej można między innymi neon RHYTHM, który to został wyprodukowany w KAPILARZE. Autorem projektu jest Wojciech PUŚ, artysta współpracujący z warszawską GALERIĄ LETO, dla której to również wykonaliśmy bliźniaczy neon.

Autor projektu, uczestniczył w produkcji swojego dzieła i z dużym zainteresowaniem obserwował jak w rękach naszego szklarza, prosta rurka przeistacza się w wymyśloną przez niego formę świetlną. Nie bez podstaw nazywamy naszych szklarzy „czarodziejami szkła”, bo to ich niezwykle wprawne ręce, pozwalają na wykonanie najbardziej wyszukanych i skomplikowanych pomysłów.
 Termometr Kapilar

Dzięki termometrowi dowiesz się jaka jest aktualna temperatura na całym świecie!
 
Sprawdź pogodę

Newsletter:

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać
od nas najnowsze informacje.
Rezygnacja z newlettera.
 Google+