KAPILAR - PRODUCENT SZKŁA: neony, termometry, szkło dekoracyjne i ozdobne, szkło użytkowe, szkło laboratoryjne, rury szklane, naprawa szkła
Kanał youtube Kapilar

2013-11-18 Przygoda z neonową ARIZONĄ...

W Łodzi w połowie października tego roku producent LAVA FILMS zaczął zdjęcia do nowego filmu ARIZONA W MOJEJ GŁOWIE Matthiasa Husera. Jest to polsko-szwajcarska koprodukcja. Główny bohater – Leonard – spokojny cichy gość, którego gra Krzysztof KIERSZNOWSKI wyrusza w podróż z Erykiem LUBOSEM w roli Bena – narwanego kierowcy. Celem ich podróży jest likwidacja reliktów telekomunikacyjnej przeszłości i znalezienie nowego sposobu komunikowania się.
 
KAPILAR na potrzeby realizacji tego filmu stworzył trzy neony. Pierwszy to HANOI – dekoracja planu na trasie 92, drugi to napis MOTEL, który został użyty na filmowym motelu oraz trzeci: czerwone serce neonowe, które zawisło na dachu marketu o nazwie RADA.

Tym razem oprócz neonów w filmie „zagrały” również nasze usługi. Do statystowania przy scenie, w której montowane jest neonowe serce na dachu marketu RADA zostali zaproszeni nasi pracownicy – Adam FRANKOWSKI oraz Łukasz FRANKOWSKI .
 
Film ARIZONA W MOJEJ GŁOWIE na ekrany wejdzie w 2014 roku. Gorąco polecamy!

Zdjęcie z planu filmu ARIZONA W MOJEJ GŁOWIE        Zdjęcie z planu filmu ARIZONA W MOJEJ GŁOWIE2013-06-22 Warsztaty ze szkła ECO-ART

Wiosna 2013 w KAPILARZE przebiegła pod hasłem ECO-ART. Przez kilka miesięcy, w każdą sobotę mieliśmy przyjemność gościć u nas w firmie na warsztatach dzieciaki w wieku 7-12 lat z wybranych ośrodków kultury z 11 powiatów województwa łódzkiego tj.: Burzenina, Drużbic, Konstantynowa Łódzkiego, Lututowa, Pajęczna, Rzeczycy, Sławna, Sulejowa, Widawy, Wielgomłynów oraz Zduńskiej Woli.
 
Dzieciaki uczestniczyły w projekcie Łódzkiego Domu Kultury, który dzięki środkom finansowym pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zorganizował program ekologiczno – artystyczny pod nazwą „ECO-ART recykling w działaniach artystycznych. Program Edukacji ekologiczno-artystycznej skierowany do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego”.

W ramach tego projektu, dzieci miały możliwość zapoznania się z ekologicznym odzyskiwaniem surowców takich jak papier, szkło i tkaniny oraz możliwością przetworzenia ich w sztukę. Nasza firma prowadziła zajęcia w zakresie obróbki termicznej szkła oraz jego zdobienia.

Zwieńczeniem ów projektu, był konkurs, w którym brały udział wszystkie prace wykonane przez dzieci w ramach programu ekologiczno – artystycznego pod nazwą ECO-ART, m. in. te powstałe w naszej firmie. Wszystkie prace dzieciaków trafiły na wystawę powarsztatową do galerii Łódzkiego Domu Kultury, której wernisaż odbył się 22 czerwca 2013 roku.
 
Warsztaty ECO-ART w KAPILARZE   Warsztaty ECO-ART w KAPILARZETermometr Kapilar

Dzięki termometrowi dowiesz się jaka jest aktualna temperatura na całym świecie!
 
Sprawdź pogodę

Newsletter:

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać
od nas najnowsze informacje.
Rezygnacja z newlettera.
 Google+